500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Müşteri Destek Hattı : 02125744151
Menü

QUILLING Art Craft-El Becerileri Serisi 4-8 Yaş

Barkod : 9786258017274
(0)
Yorum Yap
166,00 TL
141,10 TL
%15 İndirim
Öne Çıkan Bilgiler
QUILLING Art Craft-El Becerileri Serisi 4-8 Yaş
Yerli Üretim
Daha Fazla 4-8 Yaş
icie.jpg (7 KB)
üstün zekalılar.jpg (6 KB)
ytü ikon.jpg (29 KB)
tem copy.jpg (6 KB)

Çocuğunuzun gelişimi için hazırlanan Quilling Kitabı, TÜZDER Eğitim Metodu(TEM)’na göre hazırlanmıştır.

TEM’de esas olan anlayış, çocukların küçük adımlarla yürüdüğüdür. Bu metotla hazırlanan kitaplarda, çocuğunuzun becerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir. Kitaplardaki kelimeler ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi etkinlikler de el-göz koordinasyonunu, problem çözme becerilerini ve analitik düşünmeyi artırmaya yönelik olarak hazırlanmıştır.

TÜZDER tarafından hazırlanan Art Craft Series (El Becerileri Serisi); uluslararası standartlarda, çoklu dil seçeneğiyle hazırlanmıştır. 21. Yüzyıl Becerileri’ni geliştirici nitelikte etkinliklerden oluşan kitaplar, çocukların yaş düzeyine uygun gelişim kademeleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Birbirini destekleyici ve tamamlayıcı nitelikte etkinliklerden oluşan ve basitten karmaşığa kolaydan zora ilerleyen bu seri 5 farklı kitaptan oluşmaktadır. 

1.    Origami
2.    Kirigami
3.    Cutting
4.    Quiling
5.    Ayatori

Çocuğunuzun el becerilerini destekleyen bu seriyi bütüncül ve eş zamanlı kullanarak maksimum fayda elde edebilirsiniz. 

Quilling, basit bir kağıt parçasından karmaşık ve güzel şekiller yapmanın harika bir yoludur. Quilling yapmak, el-göz koordinasyonunu, problem çözme becerilerini ve analitik düşünmeyi geliştirebilir. Quilling ayrıca stres ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olabilir.

Quilling, kağıt şeritlerini rulo haline getirerek ve ardından bunları birbirine yapıştırarak çeşitli şekiller ve desenler oluşturma sanatıdır. Quilling, ilk olarak Orta Çağ'da ortaya çıkmış ve bugün hala popüler bir hobidir ve her yaştan insan tarafından zevkle yapılmaktadır.

Quilling, stresi azaltmak ve rahatlamak için harika bir yoldur. Ayrıca, el-göz koordinasyonunu ve üretici düşünmeyi geliştirmeye yardımcı olabilir. Quilling, aynı zamanda çok güzel bir sanattır ve yaptığınız eserleri arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz.

Bu kitap, quilling'e yeni başlayanlar için bir rehberdir. Kitapta, quilling temelleri ve çeşitli quilling modelleri nasıl yapılacağını öğreneceksiniz. Kitaptaki modeller, basitten karmaşığa kadar çeşitli zorluk seviyelerindedir.

Quilling'e başlamadan önce, ihtiyacınız olan tek şey bir kağıt rulo aparatı, kağıt şeritleri ve yapıştırıcıdır. Kitapla birlikte verilen kağıt şeritlerini kullanabilirsiniz. Ancak, farklı genişlikte ve uzunlukta kağıt şeritler de kullanabilirsiniz.

Çocuğunuz, bu uygulamaları yaptıkça tamamlama, parça-bütün ve boyut kavrayışı, dikkat ve ayırt etme becerisiyle birlikte, el göz koordinasyonu gelişimi hızlanacak, bu yönlerdeki eksiğini tamamlayacaktır. Böylece, çocuğunuzun hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı temel becerileri gelişerek en üst seviyelere taşınmış olacaktır. Bu yönlerinin geliştirilmesi, onları dikkat ve zekâ yönüyle geliştirdiği gibi, gösterilen hedefe ulaşmalarıyla da özgüven kazanmalarını sağlayacaktır.

Çocuğunuz, Quilling etkinliklerinde bazen şaşırabilir, zorlanabilir, bütün uygulamaları doğru yapamayabilir. Bu etkinlikler süresince çocuğunuzu kaygı, duygudurum düzenlemesi, dürtü kontrolü ve duygusal tepkileri yönüyle gözlemleyebilirsiniz. Hata yaptığında verdiğiniz tepkiler, zorlandığında ilerlemesi için destek olmanız onun duygusal yönünü de destekleyecektir.

Yapılan zekâ testlerini ve dünyadaki uygulama ve tarama örneklerini göz önünde bulundurduğumuzda, genellikle çocukların zihin yaşı ile takvim yaşı arasında ±6 aydan 36 aya kadar farklılıklar olduğu gözlemlenmiştir. Dolayısıyla, çocukların potansiyelini mevcudun çok daha ilerisine taşıyabilmek amacıyla, kitaplarımızdaki etkinlikler yaş farklılığı düşünülerek tasarlanmıştır.

Etkinlikler, ebeveyn/eğitmen gözetiminde olabileceği gibi, çocuğunuz etkinlikleri kendi kendine de yapabilir. Böylece, zaman içinde kendi kendine çalışma alışkanlığı kazanacaktır.

Geleceğimiz için us’lu çocuklar...


Sayfa Sayısı: 48

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.