500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Müşteri Destek Hattı : 02125744151
Menü

AYATORI Art Craft-El Becerileri Serisi 4-8 Yaş

Barkod : 9786258017311
(0)
Yorum Yap
195,00 TL
165,75 TL
%15 İndirim
Öne Çıkan Bilgiler
AYATORI Art Craft-El Becerileri Serisi 4-8 Yaş
Yerli Üretim
Daha Fazla 4-8 Yaş
icie.jpg (7 KB)
üstün zekalılar.jpg (6 KB)
ytü ikon.jpg (29 KB)
tem copy.jpg (6 KB)

Çocuğunuzun gelişimi için hazırlanan Ayatori Kitabı, TÜZDER Eğitim Metodu(TEM)’na göre hazırlanmıştır.

TEM’de esas olan anlayış, çocukların küçük adımlarla yürüdüğüdür. Bu metotla hazırlanan kitaplarda, çocuğunuzun becerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir. Kitaplardaki kelimeler ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi etkinlikler de el-göz koordinasyonunu, problem çözme becerilerini ve analitik düşünmeyi artırmaya yönelik olarak hazırlanmıştır.

TÜZDER tarafından hazırlanan Art Craft Series (El Becerileri Serisi); uluslararası standartlarda, çoklu dil seçeneğiyle hazırlanmıştır. 21. Yüzyıl Becerileri’ni geliştirici nitelikte etkinliklerden oluşan kitaplar, çocukların yaş düzeyine uygun gelişim kademeleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Birbirini destekleyici ve tamamlayıcı nitelikte etkinliklerden oluşan ve basitten karmaşığa kolaydan zora ilerleyen bu seri 5 farklı kitaptan oluşmaktadır. 

1.    Origami
2.    Kirigami
3.    Cutting
4.    Quiling
5.    Ayatori

Çocuğunuzun el becerilerini destekleyen bu seriyi bütüncül ve eş zamanlı kullanarak maksimum fayda elde edebilirsiniz. 

Ayatori (İp Oyunu) herkesin küçüklüğünde ailesiyle ya da arkadaşlarıyla oynadığı bir oyundur. Günümüzde neredeyse unutulan bu oyunu bu kitabımızla yeniden hatırlatmak istedik. Çünkü İp Oyunu çocuklarda ince motor becerilerinin,  parmak kaslarının ve tabii beynin gelişimine katkı sağlamaktadır. 

Özellikle dikkat ve konsantrasyonu arttırmak, ince motor kaslarını geliştirmek, merak duygusu arttırmak için İp Oyunu çok faydalı olacaktır.

İp Oyunu sayesinde çocukların karar verme gücü ve muhakeme becerisi de gelişecektir.

Beynin önemli bir yeri olan Prefrontal alan, büyük ölçüde zekâ ile ilişkili olduğu bilinen bir bölgedir. Özellikle çocuklarda, bir şeyleri düşünürken ya da ezberlerken gelişen çok önemli bir alandır. Prefrontal alanı, çeşitli egzersizlerle eğitebilirsiniz. Böylece çocuklarda sağlıklı bir beyin gelişimi sağlayabilirsiniz. Bu sebeple etkinliklerimizin defalarca yapılabilmesi için kitabımız bir faaliyet kitabı şeklinde düzenlenmiştir.

Ayatori, ilmekli bir iple oynanan geleneksel bir çocuk oyunudur. Ayatori oynamak için her iki ucu birbirine bağlı uzun bir ilmekli ipe ihtiyacınız var. Oyunun temel fikri, ipi iki veya daha fazla oyuncunun parmakları arasından geçirerek farklı şekiller ve figürler oluşturmaktır. Oluşturulan figürler basit veya karmaşık olabilir ve oyuncular sırayla yeni şekiller yaratmaya veya başkaları tarafından yapılan şekilleri yeniden üretmeye çalışır.

Oyun genellikle, oyuncuların parmakları arasındaki ipin ilk konfigürasyonunu oluşturan "Açılış A" veya "Açılış B" gibi her biri kendi adına sahip bir dizi adımı içerir. Oradan oyuncular, ipi yıldızlar, elmaslar, elmaslar, kareler ve daha fazlasını içerebilecek çeşitli şekillere dönüştürmek için belirli hareketler ve desenler kullanır.

Ayatori sadece bir oyun değil, aynı zamanda bir sanat formu olarak da kabul edilebilir çünkü yetenekli oyuncular iple karmaşık ve güzel tasarımlar yaratabilirler. Beceri ve el-göz koordinasyonunu geliştirmenin harika bir yoludur ve her yaştan insan için eğlenceli ve ilgi çekici bir aktivite olabilir.

İp oyunu, hem çocukların el becerilerini geliştirmeye yardımcı olması hem de sosyal etkileşimi artırması nedeniyle popüler bir oyun türüdür. Ayrıca, basit bir ip kullanarak farklı şekiller oluşturma yeteneğine dayalı bir oyundur, bu nedenle maliyeti düşük ve kolayca erişilebilir bir oyun olarak da değerlendirilebilir. Geleneksel Türk oyunları arasında yer alır ve özellikle çocuklar arasında yaygın olarak oynanır.

Oyunda belirli bir kural kümesine göre adımlar takip edilir ve bu adımlar farklı şekillerin yapılmasını sağlar. Oyuncular, ipi parmakları arasında çeşitli hareketlerle geçirerek ve düğümler oluşturarak yıldız, elmas, üçgen, kuş, balık gibi şekilleri oluştururlar.

Çocuğunuz, bu uygulamaları yaptıkça tamamlama, parça-bütün ve boyut kavrayışı, dikkat ve ayırt etme becerisiyle birlikte, el göz koordinasyonu gelişimi hızlanacak, bu yönlerdeki eksiğini tamamlayacaktır. Böylece, çocuğunuzun hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı temel becerileri gelişerek en üst seviyelere taşınmış olacaktır. Bu yönlerinin geliştirilmesi, onları dikkat ve zekâ yönüyle geliştirdiği gibi, gösterilen hedefe ulaşmalarıyla da özgüven kazanmalarını sağlayacaktır.

Çocuğunuz, Ayatori etkinliklerinde bazen şaşırabilir, zorlanabilir, bütün uygulamaları doğru yapamayabilir. Bu etkinlikler süresince çocuğunuzu kaygı, duygudurum düzenlemesi, dürtü kontrolü ve duygusal tepkileri yönüyle gözlemleyebilirsiniz. Hata yaptığında verdiğiniz tepkiler, zorlandığında ilerlemesi için destek olmanız onun duygusal yönünü de destekleyecektir.

Yapılan zekâ testlerini ve dünyadaki uygulama ve tarama örneklerini göz önünde bulundurduğumuzda, genellikle çocukların zihin yaşı ile takvim yaşı arasında ±6 aydan 36 aya kadar farklılıklar olduğu gözlemlenmiştir. Dolayısıyla, çocukların potansiyelini mevcudun çok daha ilerisine taşıyabilmek amacıyla, kitaplarımızdaki etkinlikler yaş farklılığı düşünülerek tasarlanmıştır.

Etkinlikler, ebeveyn/eğitmen gözetiminde olabileceği gibi, çocuğunuz etkinlikleri kendi kendine de yapabilir. Böylece, zaman içinde kendi kendine çalışma alışkanlığı kazanacaktır.

Geleceğimiz için us’lu çocuklar...

Sayfa Sayısı: 48

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.