500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Müşteri Destek Hattı : 02125744151
Menü

ORIGAMI Art Craft-El Becerileri Serisi 4-8 Yaş

Barkod : 9786258017267
(0)
Yorum Yap
169,00 TL
143,65 TL
%15 İndirim
Öne Çıkan Bilgiler
ORIGAMI Art Craft-El Becerileri Serisi 4-8 Yaş
Yerli Üretim
Daha Fazla 4-8 Yaş
icie.jpg (7 KB)
üstün zekalılar.jpg (6 KB)
ytü ikon.jpg (29 KB)
tem copy.jpg (6 KB)

Çocuğunuzun gelişimi için hazırlanan Origami Kitabı, TÜZDER Eğitim Metodu(TEM)’na göre hazırlanmıştır.

TEM’de esas olan anlayış, çocukların küçük adımlarla yürüdüğüdür. Bu metotla hazırlanan kitaplarda, çocuğunuzun becerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir. Kitaplardaki kelimeler ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi etkinlikler de el-göz koordinasyonunu, problem çözme becerilerini ve analitik düşünmeyi artırmaya yönelik olarak hazırlanmıştır.

TÜZDER tarafından hazırlanan Art Craft Series (El Becerileri Serisi); uluslararası standartlarda, çoklu dil seçeneğiyle hazırlanmıştır. 21. Yüzyıl Becerileri’ni geliştirici nitelikte etkinliklerden oluşan kitaplar, çocukların yaş düzeyine uygun gelişim kademeleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Birbirini destekleyici ve tamamlayıcı nitelikte etkinliklerden oluşan ve basitten karmaşığa kolaydan zora ilerleyen bu seri 5 farklı kitaptan oluşmaktadır. 

1.    Origami
2.    Kirigami
3.    Cutting
4.    Quiling
5.    Ayatori

Çocuğunuzun el becerilerini destekleyen bu seriyi bütüncül ve eş zamanlı kullanarak maksimum fayda elde edebilirsiniz. 

Origami; Japonca “ori” (katlamak) ve “gami” (kâğıt) sözcüklerinden oluşturulmuş kağıt katlama sanatıdır. Japonya'da ortaya çıkan ve 16. yüzyıldan beri popüler olan origami, bugün dünya çapında milyonlarca insan tarafından yapılmaktadır.

Kare kâğıt parçalarını makas ya da yapıştırıcı kullanmadan, sadece katlayarak, canlı ve cansız çeşitli figürler oluşturarak yapılmaktadır.

Bu kitap, origamiye yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Temel origami katlama tekniklerini adım adım açıklar ve çeşitli origami modellerinin nasıl yapıldığını gösterir. Kitaptaki modeller, kolaydan zor olana kadar değişir, böylece her seviyedeki origami sanatçısı için bir şeyler vardır.

Origami kolay olduğu kadar yeni şeyler üretilebilecek bir el sanatıdır. Origami yapılışı sırasında hayal gücü ve el becerileri birlikte gelişir. Çocuğun çevresine ve doğaya karşı farkındalığını arttıran bu sanat, aynı zamanda gözlem gücü ve matematiksel düşüncenin de gelişmesine katkı sağlar. 

Bu bakımdan, origami sanatıyla çocuklar hem gözlem yeteneğini, hem hayal gücünü, hem matematiksel analiz yeteneğini hem de el becerilerini geliştirebilir. Bunların yanı sıra sabır ve kararlılık konusunda da yine, origaminin pek çok olumlu etkisinden bahsetmek mümkün. Bu konuda origamiyi, çocuğunuzda istediğiniz davranış değişikliğini gerçekleştirmek için de kullanabilirsiniz. Çocuğunuza, istediği şeylere ulaşmak için emek sarf etmesi ve sabırlı olması gerektiğini öğretmeniz için origamiden yararlanabilirsiniz. Bu sanatın aynı zamanda da sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etkiye sahip olması, stres ve kaygı yönetimi konusunda size de yardımcı olabilir.

Origami okul öncesi grupta olduğu kadar daha ileri yaş grupları için de son derece faydalı bir el sanatı. Okul öncesi kağıt katlama çalışmaları ile tanışan çocuklar, daha ileriki aşamalarda origamide karmaşık formları başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Günümüzde origaminin pek çok faydası olduğu ortaya konulmuştur. Öncelikle çocukların el ya da parmak kasları ile el ve göz koordinasyonları gelişir. Böylece çocuklar sıradan olan kağıt parçalarını güzel bir şekilde şekillendirerek, yaşamın en önemli dinamiklerinden biri dönüşüm olgusunu kolay bir şekilde içselleştirir. Origami ile ilgilenen insanların genel olarak konsantrasyonu artar. Origami sanatı ile ilgilenmek kişilerin estetik algılarını ve de dünyaya bakışlarını değiştirmektedir. Çocuklara ve de yetişkinlere üç boyutlu olan mantıklı ve doğru düşünebilme yetisi de kazandırılır.

Bu kitabı kullanarak, kendi origami modellerinizi yaratmak için gereken becerileri öğreneceksiniz. Origaminin büyüleyici dünyasını keşfetmeye başlayın!

Umarız bu kitap, origamiye olan ilginizi artıracak ve size uzun yıllar keyif verecektir.
Çocuğunuz, bu uygulamaları yaptıkça tamamlama, parça-bütün ve boyut kavrayışı, dikkat ve ayırt etme becerisiyle birlikte, el göz koordinasyonu gelişimi hızlanacak, bu yönlerdeki eksiğini tamamlayacaktır. Böylece, çocuğunuzun hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı temel becerileri gelişerek en üst seviyelere taşınmış olacaktır. Bu yönlerinin geliştirilmesi, onları dikkat ve zekâ yönüyle geliştirdiği gibi, gösterilen hedefe ulaşmalarıyla da özgüven kazanmalarını sağlayacaktır.

Çocuğunuz, Origami etkinliklerinde bazen şaşırabilir, zorlanabilir, bütün uygulamaları doğru yapamayabilir. Bu etkinlikler süresince çocuğunuzu kaygı, duygudurum düzenlemesi, dürtü kontrolü ve duygusal tepkileri yönüyle gözlemleyebilirsiniz. Hata yaptığında verdiğiniz tepkiler, zorlandığında ilerlemesi için destek olmanız onun duygusal yönünü de destekleyecektir.

Yapılan zekâ testlerini ve dünyadaki uygulama ve tarama örneklerini göz önünde bulundurduğumuzda, genellikle çocukların zihin yaşı ile takvim yaşı arasında ±6 aydan 36 aya kadar farklılıklar olduğu gözlemlenmiştir. Dolayısıyla, çocukların potansiyelini mevcudun çok daha ilerisine taşıyabilmek amacıyla, kitaplarımızdaki etkinlikler yaş farklılığı düşünülerek tasarlanmıştır.

Etkinlikler, ebeveyn/eğitmen gözetiminde olabileceği gibi, çocuğunuz etkinlikleri kendi kendine de yapabilir. Böylece, zaman içinde kendi kendine çalışma alışkanlığı kazanacaktır.

Geleceğimiz için us’lu çocuklar...

Sayfa Sayısı: 64

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.