x
500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Müşteri Destek Hattı : 02125744151
Menü

ZET Zeka ZET PULL Zeka ve Akıl Oyunu 3+ Yaş 2-6 Oyuncu

Ürün Kodu : 330
Barkod : 8681161430480
(0)
Yorum Yap
790,00 TL
592,50 TL
%25 İndirim
26.07.2024 tarihine kadar kargoda

 Yaş Aralığı: 3 – 99

Oyuncu Sayısı: 2 - 6

 

Gelişim Alanları

  • Dikkat ve Konsantrasyon
  • Görsel Algı
  • İşitsel Zekâ
  • Eşleştirme
  • Sosyal-Duygusal Gelişim

 

Oyun İçeriği

  • 1 Adet ZETPull Makinesi
  • 99  Adet Pul
  • 6 Adet Oyun Kartı (Bir yüzünde 9, diğerinde 13 hayvan figürü bulunmaktadır.)

 

Oyun 1

Oyun pulları, Zet Pull makinesinin içine, resimli kısımlar yukarıda olacak şekilde ve her hazneye eşit şekilde yerleştirilir. Her oyuncu, bir oyun kartı alır. Oyuncular oyun kartlarının 9’lu veya 13’lü hayvanın olduğu yüzeyi üste gelecek şekilde zemine yerleştirir. Zet pull makinesini kullanacak oyuncu belirlenir veya sıra ile her oyuncu makineyi kullanır.

 

Nasıl Oynanır?

Oyuncular kendi kartlarındaki hayvan figürlerini, Zet Pull makinesinden çıkan hayvan figürleriyle eşleştirmeye çalışırlar. Zet Pull makinesinin hareketli haznesini ileri ve geri hareket ettirerek 3 adet pulun dışarı çıkması sağlanır. Oyuncular çıkan pullardaki hayvan figürlerine bakıp kendi kartında olan figür var ise yüksek sesle söyleyerek pulun sahibi olurlar.

Pulu alan oyuncu, eşleşen hayvan pulunu karttaki figürün üzerine yerleştirir. Her defasında Zet Pull makinesinden çıkan 3 pul bu şekilde oyuncular arasında hızlı ve dikkatli şekilde dağıtılır.

Makinadan ZET logolu pul çıktığında onu gören ve ilk söyleyen kişi, pulu alır ve istediği hayvan figürünün üzerine bırakır. Bu şekilde, kendi kartında yer alan bütün hayvan figürlerini tamamlayan oyuncu oyunu kazanmış olur.

 

Dikkat:

- Pulların makineye doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olun.

- Zet Pull makinesinin ileri geri hareketinde pulların savrulmaması için sabit bir yerde ve yavaş şekilde hareket ettirin.

- Tüm oyuncuların, oyun kartlarının aynı yönünü kullandığından emin olun. (Bir yüzünde 9, diğerinde 13 hayvan figürü bulunmaktadır.)

- Oyuncular arasında, pulu kimin daha önce söylediği ile ilgili anlaşmazlık çıkarsa o pulu iptal ederek tekrar Zet Pull makinesine yerleştirin.

 

Oyun 2

Zet Pull oyunu ile ikinci bir oyun daha oynayabilirsiniz. Bu oyunda kişi sayısı önemli değildir, dikkat ve hafıza odaklı bir grup oyunudur.

 

Nasıl Oynanır?

Bu oyunda sadece pullar kullanılır. Oyuncu sayısına ve oyuncuların yaş düzeyine göre (En az 5 farklı hayvan figürlü pul ve bu pulların birer adet eşi olacak şekilde toplam 10 pul ile başlanabilir.) pul adedi belirlenir.

Pullar seçilirken dikkat edilecek en önemli nokta, her pulun muhakkak bir benzerinin daha oyun alanında olmasıdır.

Seçilen pullar karıştırılır ve oyun alanına, oyuncuların tamamına eşit mesafede ve ortaya kapalı olarak yerleştirilir. Pulların alana yerleştirilmesinde simetrik olmamasına dikkat edilir (Belirli satır veya sütun halinde dizilmemelidir.)

Bir oyuncu oyuna başlar ve yerden istediği iki pulu seçer ve açar, eğer açtığı pullar aynı hayvan figürünü içeriyorsa pulları alır. Pullar aynı değilse aldığı yerin dışında farklı bir yere pulları tekrar kapalı olarak yerleştirir.

Oyun, saat yönünde oyuncuların sıra ile ikişer adet pulu açıp bakması ile devam eder. Yerdeki tüm pullar bittiğinde oyun bitmiş olur ve en fazla pulu biriktiren oyuncu, oyunun galibi olur.

Dikkat:

- Pulları oyun alanına yerleştirirken her hayvan figüründen ikişer adet olması gerekmektedir.

- Pullar alana karmaşık olarak ve kapalı şekilde yerleştirir.

- Oyuncunun alandan seçtiği pullar aynı hayvan figürü içeriyorsa, o pulları alır ve sıra diğer oyuncuya geçer.

- Oyuncunun alandan seçtiği pullar eğer benzer değilse kapalı olarak tekrar oyun alanına ve aldığı yerin dışında bir alana yerleştirir.

 

Ürünlerimiz Hakkında:

- Ürünlerimiz Yerli, Tasarımları Patentli ve CE Belgelidir.

- Tüm boyalarımız EN-71-3 Standartında, kokusuz, Çocuklarımızın sağlığına zararsız içeriklerden oluşmaktadır.

- Plastik ürünlerimizde sağlık sertifikalı orjinal boya ve hammadde kullanılmaktadır.

- Oyuncaklarımız çapaksız ve pürüzsüz yüzeylere sahip olup, tüm zımparalama işlemleri el işçiliğiyle yapılmaktadır.

- Ürünlerimizin çapakları alınmış, sivri kenarları yoktur.

- Ürünlerimiz Antibakteriyel olup doğal olarak üretilmiştir.

- Ürün içerikleri psikolog ve eğitim uzmanlarımız tarafından özenle incelenmiş olup kültürel değerlerimize uygun içerikler kullanılmıştır.

- Ürün kutularında %100 organik mürekkep kullanılmaktadır.

Ürün Açıklaması
Markalar
ZET Zeka
Yaş Aralıkları
3-6 Yaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.