500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Müşteri Destek Hattı : 02125744151
Menü

Level-3 (7-8-9+ Yaş)

Ürün Kodu : TYIL3.003
Barkod : 9786058057821
(0)
Yorum Yap
447,00 TL
357,60 TL
%20 İndirim
Ürünün Diğer Renkleri
23.06.2024 tarihine kadar kargoda
Yerli Üretim
icie.jpg (7 KB)
üstün zekalılar.jpg (6 KB)
tem copy.jpg (6 KB)

TEM ile hazırlanmış IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar seti, her bir yaş grubunda çocuklarımızın, bütüncül olarak zihinsel gelişimini destekleme üzerine TÜZDER eğitim uzmanları ve uzman psikologlarınca tasarlanmıştır.

TEM’de esas olan bir anlayış var ki, o da çocuğun küçük adımlarla yürüdüğüdür.

Bu metotla hazırlanan kitaplarda, çocuğunuzun becerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir.

Kitaplardaki kelime adedinin ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi, TEM ile hazırlanan kitaplarda da
görsellerin adetleri ve şekilleri ile görsel hafızayı artırmaya yönelik bir sistem geliştirilmiştir.

TEM ile, 21. Yüzyıl Becerileri’ni geliştirici nitelikte etkinlikler tasarlanmıştır.

TÜZDER Eğitim Metodu (TEM) programıyla, IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi 3 farklı gelişim kademesi düşünülerek tasarlanmıştır. Seri, 3 Level halinde toplam 9 kitap olarak hazırlanmıştır.

1. Level (IQ, Yetenek, Görsel Motor): Draw, Cube, Find, 
2. Level (IQ, Dikkat, Problem Çözme): Solve, Mind, Crossword
3. Level (IQ, Mantık, Muhakeme, Strateji): Coordinate, Matrix, Algorithm

TEM uygulamasında yüksek kazanımın elde edilmesi için uygulamaların bu 9 kitapla veya 3 kitaplı set halindeyapılmasını tavsiye ediyoruz.

3. Level (IQ, Mantık, Muhakeme, Strateji): Coordinate, Matrix, Algorithm
Coordinate; etkinlikleriyle, boyut algısı, mekânsal keskinlik, şekil zemin ilişkisi, fotografik hafıza, mantıksal akıl yürütme, problem çözme, uzamsal zekâ gibi bilişsel ve motor becerilerinin farklı bir yöntemle geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Matrix; etkinlikleriyle, sayısal ve sözel mantık yürütme, çıkarımda bulunma, tablo okuma, problem çözme, dikkat ve zeka, konsantrasyon, mantıksal akıl yürütme, eşleştirme ve eleme, görsel ve sözel ayırdedicilik becerileri gibi bilişsel ve motor becerilerinin farklı bir yöntemle geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Algorithm; mantığı, hayatın her anında yer alan mantık ve problem çözme faaliyetinin temelinde yer alır. İnsanoğlu, bir mesele karşısında karar verirken, hesaplama veya tercih yaparken bilerek ya da bilmeyerek algoritma temelli düşünür, zihnin bu becerisine başvurur. Günümüz teknolojisinin temelinde de bu algoritma sistemi ve bunun yazılım olarak yansıması olan kodlama yer alır. Algoritma, matematik biliminin en temel kodlarından birisidir. Günümüz kodlama çalışmalarının da temelini algoritma oluşturmaktadır.

TÜZDER (Tüm Üstün Zekalılar Derneği) tarafından hazırlanan IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi; Uluslar arası standartlarda, çoklu dil seçeneğiyle hazırlanmış ve “ICIE  (Uluslararası Eğitimde İnovasyon Merkezi) ve YTÜ Eğitim Fakültesi” tarafından onaylanmıştır.

Sayfa Sayısı: 192

Ürün Açıklaması
Markalar
TÜZDER Yayınları
Yaş Aralıkları
7-8-9+ Yaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.