500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Müşteri Destek Hattı : 02125744151
Menü

Level-2 (7-8-9+ Yaş)

Ürün Kodu : TYIL2.002
Barkod : 9786058057838
(0)
Yorum Yap
429,00 TL
343,20 TL
%20 İndirim
21.05.2024 tarihine kadar kargoda
Yerli Üretim
icie.jpg (7 KB)
üstün zekalılar.jpg (6 KB)
tem copy.jpg (6 KB)

TEM ile hazırlanmış IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar seti, her bir yaş grubunda çocuklarımızın, bütüncül olarak zihinsel gelişimini destekleme üzerine TÜZDER eğitim uzmanları ve uzman psikologlarınca tasarlanmıştır.

TEM’de esas olan bir anlayış var ki, o da çocuğun küçük adımlarla yürüdüğüdür.

Bu metotla hazırlanan kitaplarda, çocuğunuzun becerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir.

Kitaplardaki kelime adedinin ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi, TEM ile hazırlanan kitaplarda da

görsellerin adetleri ve şekilleri ile görsel hafızayı artırmaya yönelik bir sistem geliştirilmiştir.

TEM ile, 21. Yüzyıl Becerileri’ni geliştirici nitelikte etkinlikler tasarlanmıştır.

TÜZDER Eğitim Metodu (TEM) programıyla, IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi 3 farklı gelişim kademesi düşünülerek tasarlanmıştır. Seri, 3 level halinde toplam 9 kitap olarak hazırlanmıştır.

1. Level (IQ, Yetenek, Görsel Motor): Draw, Cube, Find, 

2. Level (IQ, Dikkat, Problem Çözme): Solve, Mind, Crossword

3. Level (IQ, Mantık, Muhakeme, Strateji): Coordinate, Matrix, Algorithm

TEM uygulamasında yüksek kazanımın elde edilmesi için uygulamaların bu 9 kitapla veya 3 kitaplı set halindeyapılmasını tavsiye ediyoruz.

2. Level (IQ, Dikkat, Problem Çözme): Solve, Mind, Crossword

Solve; etkinlikleriyle, problem çözme, mantıksal akıl yürütme,  sayısal mantık, dikkat-zekâ,  eşleştirme, mekânsal keskinlik, görsel ayırdedicilik becerileri gibi bilişsel ve motor becerilerinin farklı bir yöntemle geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Mind; etkinlikleriyle, problem çözme, mantıksal akıl yürütme,  sayısal mantık, dikkat-zekâ,  eşleştirme, mekânsal keskinlik, görsel ayırdedicilik becerileri gibi bilişsel ve motor becerilerinin farklı bir yöntemle geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Crossword; etkinliklerinde, standart bulmacalara ilaveten, farklı nitelikteki sorularla kelime dağarcığı artırıldığı gibi mantık yürütme, odaklanma, seçicilik ve hızlı hareket gerektiren etkinlikler yer almaktadır. Etkinliklerde kelime, dikkat ve bilgi odaklı soruların yanında soruların kurgusu, sunuş şekli, görselliği ve sıralaması gözetilmiştir. Crossword etkinlikleri; çözüme odaklanma, strateji geliştirme ve uygulama, merak etme, örüntüde bütünlüğü oluşturma, mantıksal çıkarımda bulunma, olasılık hesaplama ve tahmin gibi üst düzey bilişsel becerileri geliştirmek üzere planlandı. Soru şekilleri ve zorluk seviyeleri bu kazanımlar gözetilerek hazırlandı. 

TÜZDER (Tüm Üstün Zekalılar Derneği) tarafından hazırlanan IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi; Uluslar arası standartlarda, çoklu dil seçeneğiyle hazırlanmış ve “ICIE  (Uluslararası Eğitimde İnovasyon Merkezi) ve YTÜ Eğitim Fakültesi” tarafından onaylanmıştır.

Sayfa Sayısı: 192

Ürün Açıklaması
Markalar
TÜZDER Yayınları
Yaş Aralıkları
7-8-9+ Yaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.