500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
Müşteri Destek Hattı : 02125744151
Menü

ZET Zeka ŞEKLİNİ BUL (Animals) Zeka Oyunu 3+ Yaş 1+ Oyuncu

Ürün Kodu : ZET0006
Barkod : 8681161430091
(1)
Yorum Yap
350,00 TL
297,50 TL
%15 İndirim
Ürünün Diğer Renkleri
22.06.2024 tarihine kadar kargoda
Yerli Üretim
ytü ikon.jpg (29 KB)

Yaş Aralığı: 3-99
Oyuncu Sayısı: 1+

Gelişim Alanları:
• Dikkat ve Konsantrasyon
• Eşleştirme
• Parça-Bütün İlişkisi
• Sosyal-Duygusal Gelişim

Oyun İçeriği
• 16 Adet Bütün Hayvan Figür Kartları
• 48 Adet Parçalara Ayrılmış Hayvan Figür Kartları

Oyuna Hazırlık
Bütün olan ve parçalara ayrılmış hayvan figürlerini kutudan çıkarın. Oyun kartlarının tamamı ile oynamayacaksanız belirli hayvan figürlerini seçip hem onların bütün halleri hem de parçalara ayrılmış hallerini oyuncuların ortasına koyun. Diğer kartları karışıklığa sebebiyet vermemesi için kutuya koyabilirsiniz. Oyunculara eşit sayıda bütün hayvan figürlü kartlardan dağıtın (mesela her oyuncuya üçer adet) ve parçalı olan kartları karıştırıp kapalı olacak şekilde (şeklini bul yazılı olan kısımları üste gelecek şekilde) oyuncuların ortasına dizin. Oyunu, oyunculardan biri başlayıp sağa doğru diğer oyuncular devam edecek şekilde oynayabilirsiniz.

Nasıl Oynanır?
Oyuna başlayan oyuncu, yerde kapalı olan parçalardan birini seçer ve onu yerden kaldırıp herkesin göreceği şekilde açar. Açılan kart eğer, kartı açanın kendisine verilmiş bütüncül hayvan figürlerinden birinin parçası ise o parçayı alıp ait olduğu bütün hayvan figürünün denk gelen yerine bırakır. Ancak kartı açan oyuncunun elindeki hayvanlara ait bir parça değilse kartı aldığı yere kapalı olarak geri bırakır. Diğer oyuncular ise açılan kartı takip ederek kendi ellerindeki hayvan figürlerinin parçalarını bulmaya ve eğer açılan kartlarda denk gelmiş ise konumunu hafızalarında tutarak sıra kendilerine geldiğinde o parçayı açmaya çalışır. Oyun bu şekilde bir oyuncunun elinde bulunan bütün hayvan figürlerinin tüm parçalarını tamamlamasına kadar devam eder. Oyunculardan biri tamamladığında oyun durur ve ilk tamamlayan oyunun galibi olur.

Dikkat
• Eğer oyunu bütün kartlar ile oynamak isterseniz, tüm parçalı hayvan figürlerini ortaya açmanız gerekir. Oyuncu sayılarına göre oyuna şu şekilde devam etmelisiniz.
• 2, 3 veya 5 oyuncu oynarsa, önce üçer bütün hayvan figürlü kart alınır. Bittikçe diğer bütün hayvan figürlü kartlardan sıra ile birer birer alınır bütün kartlar bittiğinde en fazla kartı tamamlayan oyunun galibi olur.
• 4 oyuncu oynarsa bütün oyuncular 4'er adet bütün hayvan figürlü kart alır, önündeki kartları ilk tamamlayan oyunun galibi olur.

Ürünlerimiz Hakkında:

- Ürünlerimiz Yerli, Tasarımları Patentli ve CE Belgelidir.

- Tüm boyalarımız EN-71-3 Standartında, kokusuz, Çocuklarımızın sağlığına zararsız içeriklerden oluşmaktadır.

- Plastik ürünlerimizde sağlık sertifikalı orjinal boya ve hammadde kullanılmaktadır.

- Oyuncaklarımız çapaksız ve pürüzsüz yüzeylere sahip olup, tüm zımparalama işlemleri el işçiliğiyle yapılmaktadır.

- Ürünlerimizin çapakları alınmış, sivri kenarları yoktur.

- Ürünlerimiz Antibakteriyel olup doğal olarak üretilmiştir.

- Ürün içerikleri psikolog ve eğitim uzmanlarımız tarafından özenle incelenmiş olup kültürel değerlerimize uygun içerikler kullanılmıştır.

- Ürün kutularında %100 organik mürekkep kullanılmaktadır.

Ürün Açıklaması
Markalar
ZET Zeka
Yaş Aralıkları
3-6 Yaş, 6-9 Yaş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.