sadsad x
asdasd
%25

ZET Zeka DİK-GO (Temel Dini Bilgiler) Zeka Oyunu 6+ Yaş 8 Oyuncu

Marka: ZET Zeka
Not:
Kargo
 • 400 TL ve üzeri kargo bedava.
 • Planlanan Teslimat: 04.12.2023
155,00 TL
116,25 TL
%25
ZET Zeka


Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}


Paylaş:
icie.jpg (7 KB)
ytü ikon.jpg (29 KB)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Yaş Aralığı: 6 – 99

  Oyuncu Sayısı: 2 - 8

   

  Gelişim Alanları

  Dikkat ve Konsantrasyon

  Hafıza Güçlendirme

  İşitsel Zekâ

  Sosyal-Duygusal Gelişim

   

  Oyun İçeriği

  54 adet Sayı kartı

  46 adet Soru kartı

   

  Oyuna Hazırlık:

  Sayı kartları karıştırılıp oyunculara kapalı olarak dağıtılır. Oyuncu yaş grubu ve sayısına göre sayı kartları farklı adetlerde dağıtılabilir. (Örneğin; her oyuncuya en az 3, en fazla 9 kart verilmesi) Oyuncular ellerindeki kartları sıra kendilerine gelene kadar açmazlar ve kimseye göstermezler. Soru kartları kapalı olarak oyun alanının önünde durur.

   

  Nasıl Oynanır:

  Oyuna kura ile başlanabilir. Oyuna başlayan oyuncu elindeki sayı kartlarından en üstte olanı çeker ve oyun alanın ortasına, sayı kısmı üste denk gelecek şekilde bırakır. Bıraktığı rakamı sesli olarak da söyler. Oyun sırası saat yönü şeklinde devam eder ve sırası gelen oyuncu elindeki sayı kartlarından en üstte olanı çekip oyun alanında bulunan kartın üzerine açık şekilde bırakır. Oyuncuların, oyun alanına bırakılan sayı kartlarının sıralamasını unutmamaları gerekir. En alttan itibaren bütün sayıları sırasıyla hafızasında tutmalı ve sıra kendine geldiğinde yerdeki tüm sayıları saydıktan sonra kendi kartını ortaya bırakmalıdır.

   Oyun bu şekilde devam ederken, sayı kartlarından sarı renkte olan kart geldiğinde (Sarı renkli sayı kartı, soru sorduran sayı kartıdır), o kartı alana koyan oyuncu soru kartları destesinde en üstteki kartı çeker ve soruyu sesli olarak okuyup cevabını verir. (İki tür Dik Go oyunu olduğundan, genel kültür oyununda açık uçlu ve öznel cevaplar verilecektir. Temel dini bilgiler oyununda ise soruya net ve doğru cevap verilmelidir.)

   Oyuncular sıra kendilerine geldiğinde yerdeki tüm sayı kartlarını sırayla sayarken, sarı renkli olan sayı kartının rakamını söyleyince o karta ait soruyu ve cevabını da söylemelidir.

   Oyunculardan biri ortadaki sayı kartlarının sırasını karıştırır veya unutursa, yerdeki tüm sayı kartlarını alır ve elindeki kartların altına kapalı olarak ekler.

   Elindeki sayı kartlarını en önce bitiren oyuncu oyunun galibi olur.

   

  Dikkat:

  - Sayı kartları dağıtılmadan önce iyice karıştırılmalıdır.

  - Küçük yaş gruplarında veya oyuna yeni başlayanlar ile oynanıyorsa, isteğe bağlı olarak sarı renkli sayı kartları (soru sorduran sayı kartı) ve soru kartları ilk etapta kullanılmayabilir.

  - Oyuncular aldıkları sayı kartlarına bakmadan ve diğer oyunculara göstermeden ellerinde tutarlar. Sayı kartlarının kullanımı en üstten başlayarak kullanılır.

  - Oyunculardan ortaya bırakılan sayı kartları her defasında alttaki sayı kartlarını kapatacak şekilde üst üste bırakılır. Hiçbir oyuncu, yerdeki kartları açıp bakamaz.

  - Sarı sayı kartı, soru sorduran karttır. Bu kartı ortaya bırakacak oyuncu soru kartı seçip, soruyu cevaplamak durumundadır. Soruya doğru cevap veremediğinde (Temel dini bilgiler için) hatırlatma yapılabilir.

  - Soru kartlarından kullanılanlar (sorulanlar) oyun alanından çıkarılır.

  - Oyunculardan biri elindeki tüm sayı kartını bitirdiğinde oyunun galibi olur. Arzu edilirse, diğer oyuncular kendi aralarında devam ederek ikinciyi ve üçüncüyü belirleyene kadar oyun devam edebilir.

  Ürünlerimiz Hakkında:

  - Ürünlerimiz Yerli, Tasarımları Patentli ve CE Belgelidir.

  - Tüm boyalarımız EN-71-3 Standartında, kokusuz, Çocuklarımızın sağlığına zararsız içeriklerden oluşmaktadır.

  - Plastik ürünlerimizde sağlık sertifikalı orjinal boya ve hammadde kullanılmaktadır.

  - Oyuncaklarımız çapaksız ve pürüzsüz yüzeylere sahip olup, tüm zımparalama işlemleri el işçiliğiyle yapılmaktadır.

  - Ürünlerimizin çapakları alınmış, sivri kenarları yoktur.

  - Ürünlerimiz Antibakteriyel olup doğal olarak üretilmiştir.

  - Ürün içerikleri psikolog ve eğitim uzmanlarımız tarafından özenle incelenmiş olup kültürel değerlerimize uygun içerikler kullanılmıştır.

  - Ürün kutularında %100 organik mürekkep kullanılmaktadır.

  Ürün Özellikleri
  Markalar
  :
  ZET Zeka
  Yaş Aralıkları
  :
  6-9 Yaş,9-12 Yaş,12 Yaş Üzeri
Bunu Alan Bunu Da Almış
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.