sadsad x
asdasd
Yeni

Ergen Çocuklara Yönelik Danışmanlık

Marka: TÜZDER
Not:
Kargo
 • 100 TL ve üzeri kargo bedava.
300,00 TL


Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}


Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Ergenlik dönemindeki bireylerde fizyolojik ve psikolojik değişimler hızlı ve ardışık biçimde gözlenir. Bu dönemin temel etkeni çatışma sürecinin olmasıdır. Yani bireyin iç dünyasında savaş ortamı oluşturmasıdır. Fizyolojik açıdan hormon savaşlarının, psikolojik açıdan da kişilik savaşlarının verildiği bir yapılanmadır. Psikologlar bu dönemi fırtına  ve sessizlik olarak tanımlar. Geçiş evresinin gerginliği davranışlara yansır.  Bu dönemde kurulan yanlış iletişim süreci daha aşılamaz bir duruma götürebilir. Böyle durumlar yaşanması halinde ailelerin uzmanlardan destek alması gerekmektedir.

  Ergenlere yönelik danışmanlık hizmeti; ergenlerin içinde bulunduğu problem durumuna yönelik destek programı sunar. Bu program ile ergenlerin yaşadıkları sorunlarını tespit etmek ve olumsuz düşünce ortamından onları çıkarmak amaçlanır. Bu süreci danışan ile sağlıklı yürütebilmek için güvenilir ve uluslararası geçerliliğe sahip ölçekler kullanılır. Bunlar danışanların objektif olarak değerlendirilmesinde kullandığımız ölçüm araçlarıdır. Ölçüm materyalleri, ergenler ile yaptığımız danışmanlığın dışında; aile içi dinamiği, yaşantı evrelerini aynı zamanda danışan olan ergenlerin  yaşadıkları sorunlara yönelik küçük detayları aktarmasında bizlere destek sağlayıp sürecin düzgün şekillendirilebilmesi için kritik önem taşır.

  TÜZDER, ergen danışmanlığı seanslarında ailelere de öncelik vererek bu hizmetini yürütür. Ergenlerde oluşan sıkıntıların alt nedenlerini incelediğimizde, asıl etken olarak aile faktörleri karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı aile üyelerinin tamamı yaşanılan probleme yönelik olarak çalışmaya dahil edilebilir.  Aile bireylerinin de çalışmada bulunmasındaki temel amaç; aile bir bütündür ve zincirin halkaları gibi birbirine bağlıdırlar. Her bir halka birbirini etkileyebileceği bir bütün yapıyı oluşturur. Bu yapının da ayrıntılı olarak ele alınması çözüme ulaşmakta önemli bir role sahiptir.

  Ergenlerde öncelikli yapılan eylem planı anamnez almak ve problem alanları tespit etmektir. Problemin derinliğine göre verilecek seans sayısı ve süresi belirlenir. Sunulan hizmet her çocuk veya ergen için ayrı ayrı planlanarak yapılanır.

  TÜZDER olarak Ergen Psikolojisi ile ilgili aşağıdaki konular hakkında uzman psikologlarımızdan destek alabilirsiniz…

   

              AİLE İÇİ İLETİŞİM

              EĞİTSEL DANIŞMANLIK

              MESLEKİ DANIŞMANLIK

              SINAV KAYGISI

              ERGEN VE BAĞIMLILIK

              TRAVMA MATEM YAS

              ERGENLİK DEPRESYONLARI

              ERGENLİKTE GÖZLENEN SORUNLAR

              İNATÇILIK PROBLEMİ

              KORKULAR

              OKUL BAŞARISIZLIĞI

              ÖFKE NÖBETLERİ

              SALDIRGANLIK

              UYUM VE DAVRANIŞ SORUNLARI

              YALAN SÖYLEME

   

  Not: Aile ve Ergenler ile olan görüşmeler “Online Danışmanlık” şeklinde görüşme imkanı sağlanmaktadır.

  Ürün Özellikleri
  Yaş Aralıkları
  :
  0-6 Yaş
  Fiyat Aralığı
  :
  100 TL - 250 TL
  :
  Danışmalık Hizmetleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.